T260XW02 VJ

| Panel Model | T260XW02 VJ |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,26.0 inch, 1366×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| T260XW02 VJ Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | AMVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 575.769×323.712 mm |
| Outline | 626×373 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 1200:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 6/6 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 16 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO T260XW02 VJ.
AUO T260XW02 VJ are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO T260XW02 VJ pdf datasheet or detailed specifications of the AUO T260XW02 VJ or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO T260XW02 VJ distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO T260XW02 VJ are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO T260XW02 VJ pdf datasheet or detailed specifications of the AUO T260XW02 VJ or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO T260XW02 VJ distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "T260XW02 VJ"
- AUO T260XW02 VJ
- T260XW02 VJ datasheet
- T260XW02 VJ image
- T260XW02 VJ price
- T260XW02 VJ distributor

